Ми, працівники Ресурсного Центру активності громади, хотіли б поділитися з Вами, наші шановні, наступною інформацією.

Вивчаючи потреби мешканців Дворічанщини, ми дізналися про багато різних проблем, з якими живуть люди нашого району. Ці проблеми різного характеру. І одні з ними борються, а інші вже не мають сил чи віри у їх вирішення. Це не добра ситуація, коли опускаються руки. Її причини різні по складності, важкості виходу з неї, тяжкості наслідків невирішення. Але це не значить, що треба примиритися, що треба не думати про свої проблеми, що можна стати байдужим.

 

Ми всі – живі люди. Ми всі маємо право на краще життя. А це – достаток і задоволення наших інтересів, повага оточуючих і якісні послуги відповідних державних служб. Та ще багато чого іншого. Але так чи інакше, ми говоримо про свої ПРАВА.

Ми маємо ПРАВА! Ми маємо право жити краще! Так, щоб було нам добре в економічному, соціальному, культурному, екологічному, політичному та інших сенсах. І так, щоб наші діти і внуки також відчували радість і задоволення від життя у Дворічанському районі.

Найбільші проблеми сільські мешканці мають у реалізації трудових прав, прав власності, прав на започаткування власної справи та прав на державну підтримку родин з дітьми. Також складнощі у селян виникають при оформленні субсидій, різних видів державної матеріальної допомоги, допомоги по безробіттю тощо.

Ми дійшли до висновку, що сільське населення не має можливості користуватися більшістю прав, і вони нерідко стають жертвами зловживання щодо них. Наприклад, вони вважають своїми будинки, земельні паї і присадибні земельні ділянки, які отримали у користування від «держави», але у більшості з таких селян немає правовстановлюючих документів на це майно, і це значна загроза, яку слід усувати шляхом захисту майнових прав сільського населення, інформування про необхідність узаконення власності, надання юридичних консультацій та правових знань ін.

Перед нами постало нове завдання («сходинка»), і ми впевнено зробили крок уперед, а саме: ми розробили проектну заявку (пакет документів) і подали її на конкурс «Створення в невеликих громадах центрів правової інформації та консультацій, спрямованих на посилення правових можливостей бідних верств населення». Цей конкурс проводить Програма «Верховенство права» Міжнародного Фонду «Відродження» у співпраці з Правовою Ініціативою Відкритого Суспільства (Будапешт) та Благодійною Організацією «Українська Фундація Правової Допомоги».

Наш проект називається «Центр правової інформації та консультацій для захисту прав населення Дворічанського району».

Конкретна проблема, на яку спрямовано проект: низькі можливості сільського населення Дворічанського району Харківської області у реалізації своїх трудових прав, прав власності, прав на започаткування власної справи та прав на державну підтримку родин з дітьми. Ця проблема є складовою проблеми більш великого масштабу: правова та соціальна ізоляція сільського населення Дворічанського району.

Реалізація проекта дозволить покращити доступ сільського населення Дворічанщини до безоплатних правових інструментів, що дозволить їм захищати свої права та інтереси за професійної юридичної підтримки або самостійно.

Проект передбачає реалізацію інформаційної, просвітницької та адвокаційної (лобістської) кампаній. Їх реалізація сприятиме покращенню у Дворічанському районі доступу сільського населення до ринку правових послуг та належної системи правосуддя.

Якщо не вирішувати цю вказану вище проблему, то рівень громадської безпеки в районі може зменшуватися через збільшення кількості випадків, коли люди готові вирішувати свої соціальні та правові проблеми протиправним шляхом. Репресивними засобами не вирішити цю проблему. У такій ситуації виникає необхідність доступних по ціні або безоплатних (для малозабезпечених людей та інших пільгових категорій населення) правові послуги, консультації, інформація тощо. І цю діяльність треба спрямувати не на вузькі соціальні групи, а на широке коло мешканців Дворічанського району, що потребують правової допомоги.

У цьому починанні нас підтримали сільські голови Дворічанського району, голова райдержадміністрації С.М. Радьков та голова районної ради Г.Г. Турбаба.

Дорогі земляки, колеги, друзі, партнери! Ми відкриті до діалогу, готові до нових ідей та пропозицій з Вашого боку. Готові йти Вам на зустріч і збиратися по крутим східцям життя.