30 січня у Дворічанській районній раді Харківської області пройшла інформаційна зустріч представників влади, поліції, громадськості та ЗМІ в межах реалізації проекту «Діалог населення з поліцією – безпечна громада Дворічанщини». Проект реалізує громадська організація «Фонд сільських громад Дворічанщини» (ФСГД) з січня 2020 року за фінансової підтримки Програм «Права людини і правосуддя» та «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

 

У вітальному слові Галина Турбаба, голова Дворічанської районної ради, повідомила, що зараз не вистачає спілкування між людьми, особливо у вирішенні життєво важливих питань, таких як безпека в громадах. «Фонд сільських громад Дворічанщини» – надійний партнер місцевої влади у наданні безоплатної правової допомоги населенню Дворічанського району. Новий проект для налагодження діалогу громади району з поліцією є важливим і своєчасним. Ми раді, що громадські ініціативи нашого району, спрямовані на вирішення актуальних місцевих проблем, знову підтримані Міжнародним фондом «Відродження».

Людмила Ковтун, голова ФСГД, презентувала учасникам концепцію, мету, задачі і робочий план проекту «Діалог населення з поліцією – безпечна громада Дворічанщини», а також результати опитувань мешканців, які проводилися в районі у 2018-2019 рр. для вивчення проблем і потреб населення щодо безпеки і доступу до правосуддя. Вона підкреслила, що безпека – одна з найважливіших потреб жителів району, а співпраця поліції, місцевої влади та громади у цьому напрямку – найкращий спосіб її гарантувати. «Таку співпрацю ще називають англійським терміном Community Policing (CoP), і вже настав час звикати до такої взаємодії, спільними зусиллями розвивати її в нашому районі».

Концепція проекту «Діалог населення з поліцією – безпечна громада Дворічанщини»:

Інформування громади району та зацікавлених осіб про проект.

Дослідження проблем і потреб мешканців району, в т.ч. представників вразливих груп населення, з питань безпеки громади (анкетування).

Визначення пріоритетних проблем та можливих безпекові ініціативи з їх вирішення.

Створення діалогової групи у складі представників поліції, влади і громади району.

Проведення Круглого столу «Що ми можемо зробити для безпеки громади району разом?».

Проведення тренінгу «Інструменти розбудови діалогу» для учасників діалогової групи.

Проведення тематичних зустрічей поліцейських з мешканцями району.

Забезпечення населення району безоплатною правовою допомогою в стаціонарних і виїзних умовах.

Учасники зустрічі виступили щодо теми обговорення:

Роман Сімонян, начальник Дворічанського відділення поліції Куп’янського відділу поліції Головного управління національної поліції в Харківській області: «Презентований проект на мою думку важливий і потрібний всім зацікавленим сторонам. Поліція і сільські ради мають співпрацювати в усіх напрямках щодо безпеки і правопорядку. Наразі у нас є вільні вакансії. Ми дослухаємось до рекомендацій сільських голів і розглянемо запропоновані ними кандидатури, бо ніхто краще за сільського голову не знає людей, їх здібності, моральні якості, чесноти».

Кряж Артур, начальник СП ПП Дворічанського відділення поліції: «Проект цей потрібен, діалог потрібен. Хочеться, щоб розмови не закінчилися в цьому залі і при анкетуванні мешканців району були виявлені реальні проблеми, щоб потім на них можна було реагувати безпековими ініціативами, щоб поліція могла ефективніше реагувати на запити населення».

Сергій Горожанкін, начальник сектору моніторингу Куп'янського відділу поліції ГУНП в Харківській області: «Треба розбудовувати довіру між поліцією і громадами. Такі дискусії, діалоги – це великі важливі кроки на цьому шляху. Поліція завжди йде назустріч людям і готова це робити у самих віддалених населених пунктах району. Але наразі є велика потреба повернути людям довіру до поліції. Підкреслю, що поліція відкрита до діалогу і плідної співпраці».

Сергій Юр'єв, Кам’янський сільський голова: «Я пропоную за допомогою районної програми, затвердженій на сесії райради, фінансово підтримати роботу поліції для посилення її можливостей підтримувати безпеку в районі».

Роман Каць, керівник проекту, тел. 096-096-49-80, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду