25-26 липня 2019 року відбулася навчальна поїздка активних громадян Дворічанщини Харківської області до Кременчуцького району Полтавської області з метою вивчення успішного досвіду співробітництва громад регіону по впровадженню сільського зеленого туризму.

До делегації з експертною підтримкою долучилися й директорка Харківського організаційно-методичного центру туризму, старший викладач кафедри туристичного бізнесу Харківської державної академії культури, кандидат наук з держуправління Валентина Холодок та Ірина Каць – начальник відділу регіональної політики та координації реформ у сфері культури Українського центру культурних досліджень, регіональний представник у Полтавській, Харківській, Чернігівській, Житомирській областях.

Захід відбувся в рамках проекту «Співпраця громади з місцевою владою - запорука позитивних змін в Дворічанському районі», який реалізує ГО «ФСГД» у партнерстві з Дворічанською селищною радою за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Візит розпочався з відвідування регіонального представництва Українського центру культурних досліджень у місті Кременчуці. Говорили про децентралізацію, про її переваги, про туризм, про туристичні потенціали громади Дворічанського району.

В рамках заходу учасники відвідали також і Омельницьку об'єднану територіальну громаду, де знайомилися з досвідом міжмуніципальної співпраці в рамках створення туристичного кластеру «П’ять перлин Дніпра». Голова Омельницької ОТГ, Олександра Іванівна Шереметьєва розповіла як народилася ідея кластеру, як розвивалася: «Ідея створення кластеру сільського зеленого туризму виникла після візиту делегації представників ОТГ з Полтавщини до Закарпаття, де міські громади вже напрацювали певний досвід у цьому напрямку. Після повернення ми з колегами започаткували власний туристичний проект – «П'ять перлин Дніпра». Підписавши міжмуніципальні угоди, ми заявили про наміри створити комунальну установу «Кластер зеленого туризму територіальних громад Кременчуцького району». Таке комунальне підприємство зареєстроване у серпні 2018 року.» Очільниця громади звернула увагу, що найважливішим у міжмуніципальних партнерствах є вміння партнерів витримувати баланс інтересів.

Людмила Ковтун, голова правління ГО «ФСГД» сказала: «Програма візиту до Омельницької громади була насиченою, ми відвідали кілька локацій: відремонтований культурно-спортивний комплекс «Дивограй», художню портретну галерею імені академіка В.І. Вернадського, екологічну стежину імені В.І. Вернадського та геологічну пам’ятку природи «Головкові кручі». Ми отримали великий заряд оптимізму та натхнення від щирого спілкування з омельчанами». До неї приєдналися і інші члени делегації, в тому числі Олександр Кірсанов, Варвара Демченко.

Ганна Чілібі висловила слова подяки від всіх дворічан: «Ми встигли дуже багато за короткий час, навіть зробили собі обереги.

Дякуємо представникам відділу культури, туризму та інформаційної роботи Омельницької ОТГ Яні Новожиловій, Тетяні Литвиненко за відкритість до співпраці, професійність та щирість, яка й стала наскрізною протягом нашого перебування в Омельнику.

Особлива вдячність голові Омельницької ОТГ - Олександрі Іванівні Шереметьєвій. За щирість та гостинність, за неформальне спілкування. Саме під час такого спілкування народжуються зв'язки, які потім розвиваються у партнерства, проекти, співпрацю.

Захоплюємося досягненнями Омельницької громади та віримо в потенціал Дворічанської! Щиро вдячні Валентині Холодок та Ірині Каць за експертну підтримку.» 
Фархад Магомєдов, селищний голова, зазначив: «Дворічанщина має значний туристичний потенціал, просто неоціненний. Громада Омельника формує туристичний імідж навколо постаті Вернадського. Такий підхід є цікавим для нас, дворічан, бо ми маємо на території району спадок, пов'язаний з іменем Нобелівського лауреата,  - Іллі Ілліча Мечникова. Будемо продовжувати комунікацію з громадою Омельника, вивчати їхній досвід не тільки у розвитку сільського зеленого туризму, а й їхні досягнення у процесах децентралізації та розвитку, як спроможної об’єднаної територіальної громади».

Основним досягненням зустрічі є встановлені партнерські відносини з Харківським організаційно-методичним центром туризму, Українським центром культурних досліджень та Омельницькою об’єднаною територіальною громадою. Зустріч партнерів по впровадженню сільського зеленого туризму на Дворічанщині запланована на вересень 2019 року в смт. Дворічна.