10 квітня 2019 року в смт. Дворічна в приміщенні Дворічанського Офісу Мережі Правового розвитку, що діє на базі громадської організації «Фонд сільських громад Дворічанщини» (ГО «ФСГД») відбулася Робоча зустріч по організації та проведенню моніторингу проблем селища.

Захід відбувся в рамках Проекту «Співпраця громади з місцевою владою – запорука позитивних змін в Дворічанській громаді», який реалізується ГО «ФСГД» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» МФ «Відродження».

В зустрічі взяли участь представники ГО «ФСГД», селищної ради, активісти райцентру.

Людмила Ковтун, голова правління ГО «ФСГД», нагадала, що в 2018 році ГО «ФСГД» в співпраці з районною радою, селищною, сільськими радами, районною державною адміністрацією за підтримки МФ «Відродження» провели анкетування мешканців Дворічанського району по виявленню проблем громади. «Наразі актуальним є дослідження найбільш поширених проблем громади селища Дворічна та вирішення їх у правовий спосіб» - зазначила вона.

Фархад Магомєдов, селищний голова, запропонував для виявлення проблем проаналізувати скарги та звернення громадян до селищної ради за 2018 рік та І кв. 2019 року.

Велику зацікавленість та активність в обговоренні інструментів щодо вивчення проблем селища виявили, присутні на зустрічі, депутати селищної ради. Так, Олександр Кірсанов вважає ефективним і дієвим методом вивчення проблем – проведення опитування громадян депутатами на закріплених дільницях, а також вивчення депутатських запитів.

Присутні на заході досить активно обговорили і пропозицію Анни Калашник, параюриста, медіатора Дворічанського офісу – зробити аналіз матеріалів проблемних питань смт. Дворічна з місцевої газети «Дворічанський край» за 2018, І-й кв. 2019 року.

Учасники Робочої зустрічі вирішили матеріали дослідження результатів моніторингу проблем селища та алгоритм їх вирішення розглянути на сесії селищної ради в липні 2019 року.

Мета проекту «Співпраця громади з місцевою владою – запорука позитивних змін в Дворічанській громаді» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» - посилити спроможність громади селища Дворічна вирішувати проблемні питання свого розвитку у правовий спосіб.

Мета діяльності ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини»: покращення життя громади району через розвиток гармонійного середовища. Детальніше www.dvorich.info

Мета Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» запобігати порушенням прав людини, сприяти впровадженню в Україні ефективного антидискримінаційного законодавства та практики, сприяти доступу малозабезпечених і вразливих груп до правосуддя та правової допомоги. Детальніше: www.irf.ua