Цього року відзначається 70-та річниця прийняття Загальної декларації прав людини. Указом Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149/2008, започатковано  проведення  Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю  ООН  у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Працівниками Дворічанського офісу Мережі правового розвитку ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини» було проведено ряд правопросвітніх заходів в закладах Дворічанського району.

Протягом тижня, правники провели зустрічі з представниками районної бібліотеки, районного будинку культури та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дворічанського району.

 

В рамках заходів учасники були ознайомлені із історією прийняття Загальної декларації прав людини, її роллю в формуванні правової системи України. Також, обговорювались питання важливості правової освіти серед населення району та захисту порушуваних прав вразливих верств населення. Всі охочі змогли отримати індивідуальні консультації від юриста.

Крім того, для учнів старших класів Дворічанського районного ліцею був проведений тренінг щодо захисту прав споживачів, в ході якого, учні побували у ролі покупців товарів, права яких були порушенні та отримали практичні навики поведінки у таких ситуації, дізнались про свої права та алгоритми їх захисту.

Заходи були проведені в рамках Всеукраїнського тижня права.