Протягом 5 років громадяни Дворічанського району мають можливість отримувати якісну безоплатну правову допомогу. За цей час практично повністю впроваджено законодавство про безоплатну правову допомогу, створено систему надання безоплатної правової допомоги, яку здійснюють Дворічанський Офіс Мережі правового розвитку, що діє на базі громадської організації «Фонд сільських громад Дворічанщини» ( ГО «ФСГД»), «Дворічанське бюро правової допомоги» Чугуївського місцевого центру з надання  вторинної правової допомоги.

За цей час до Дворічанського Офісу Мережі звернулося близько 2000 клієнтів.

Наразі актуальним є відхід від надання лише сервісних послуг ( клієнти, базова інформація з правових питань) до посилення правової спроможності громади через ідентифікацію правових потреб місцевого населення, співпрацю з ОМС для розв’язання індивідуальних проблем та для захисту суспільних інтересів, розвиток інституту параюристів (громадських радників).

З січня 2018 року стартує проект «Від правосвідомості кожного – до сильної, спроможної, розвинутої громади», який реалізує ГО «ФСГД» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Мета проекту: переорієнтація системи правової допомоги від безпосереднього надання послуг з правової допомоги до перенесення цих послуг в громади, що дозволить підвищити правову спроможність та розвиток громади Дворічанського району.

Під час реалізації проекту протягом 2018 року передбачається стаціонарне та дистанційне надання безоплатної правової допомоги мешканцям Дворічанщини; вивчення, моніторинг місцевих проблем, що гальмують розвиток громади.

В рамках проекту буде проведено ряд заходів, які сприятимуть посиленню можливостей громади Дворічанського району, її розвитку.

Так, наприклад, на Круглому столі «Моніторинг місцевих проблем та вироблення їх екпертно-правового супроводу зі сторони Дворічанського Офісу Мережі» представники ОМС, громадськості, параюристи, активісти сільських громад обговорять проблеми, що гальмують розвиток громади, напрацюють рекомендації по їх вирішенню.

А на Семінарі «Посилення правових можливостей громад через ознайомлення із формами участі громадян у місцевому самоврядування » параюристи навчаться у співпраці з Дворічанським Офісом Мережі допомагати територіальним громадам району, надаючи їм правові знання, інформацію та супровід під час застосування громадянами форм безпосередньої демократії.

Проектні заходи передбачають вирішення конкретних проблем в районі через налагодження взаємодії з місцевою владою, представниками громад, іншими зацікавленими сторонами.