В 2018 році експерти Чугуївської правозахисної групи разом з фахівцями Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проводять семінари з питань роз’яснення прав у сфері земельних відносин для мешканців Харківської області. Основна мета вказаних заходів - надати громадянам знання, зокрема, з таких питань як порядок визнання права на земельну ділянку, оформлення права на земельну частку (пай), правовідносини з питань оренди земельних ділянок та земельних часток (паїв) сільськогосподарського призначення, порядку звернення до органів публічної влади для отримання земельних ділянок, отримання правової допомоги тощо.

23 січня 2018 року семінар з вказаних питань відбувся у Дворічанському районі Харківської області. Участь у заході взяли місцеві активісти, представники органів державної влади та місцевого самоврядування.

Відкрила захід голова Дворічанської районної ради Галина Турбаба – «Обізнаність зі своїми правами у будь-якій сфері є складовою успіху, оскільки лише знаючи механізми та способи їх реалізації можна скористатися наданими законом благами. Земельні питання наразі є дуже актуальними, особливо для сільськогосподарських районів, яким у тому числі є і наш. Тому такі заходи є дуже корисними для кожного громадянина зокрема та громади у цілому».

Під час семінару були розкриті та обговорені питання оренди земельних часток (паїв). Жваву дискусію викликали питання розірвання таких договорів, оскільки все більше громадян хочуть власноруч обробляти свою землю. Чіткі та професійні відповіді експертів Чугуївської правозахисної групи, які були підкріплені судовою практикою внесли ясність щодо можливостей розірвання договорів оренди землі у конкретних випадках.

Приємною несподіванкою для присутніх стала презентація роботи з публічною кадастровою картою.

Як зазначила місцевий активіст Ольга Тінькова – «отриманні знання допоможуть не тільки слідкувати за своїми землями, але й  більш якісно відслідковувати та контролювати виділення земельних ділянок в районі та своєчасно реагувати на порушення в цій сфері»

По завершенню, учасники обмінялися враженнями, а організатори запевнили, що і надалі будуть надавати практичну допомогу аби кожен громадянин мав право на захист своїх порушуваних прав.

Проект "Захист прав селян — власників земельних ділянок у Чугуївському, Печенізькому, Шевченківському, Вовчанському, Дворічанському, Великобурлуцькому районах Харківської області, подолання корупції у сфері земельних відносин" реалізується ГО «Чугуївська правозахисна група» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

АВТОР Роман Лихачов
Керівник Чугуївської правозахисної групи