В грудні 2017 року експерти Чугуївської правозахисної групи разом з фахівцями Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проводять семінари з питань роз’яснення прав у сфері земельних відносин для мешканців Чугуївського та Шевченківського районів. Основна мета вказаних заходів - надати мешканцям цих районів знання, зокрема, з таких питань як порядок визнання права на земельну ділянку, оформлення права на земельну частку (пай), правовідносини з питань оренди земельних ділянок та земельних часток (паїв) сільськогосподарського призначення, порядку звернення до органів публічної влади для отримання земельних ділянок, отримання правової допомоги тощо.

Аналогічні заходи Чугуївська правозахисна група планує провести також в інших районах Харківської області.

 

18 грудня 2017 року семінар з вказаних питань відбувся у Шевченківському районі Харківської області. Участь у заході взяли місцеві активісти, представники органів державної влади та місцевого самоврядування.

Відкрили захід голова Шевченківської районної державної адміністрації Валерій Приходько та голова Шевченківської районної ради Наталія Онищенко. Як зокрема зазначив Валерій Анатолійович: «дане питання є актуальним виходячи з умов сьогодення, тому такі зустрічі сприяють вирішенню нагальних проблем у сфері земельних відносин та окреслюють напрями над якими слід працювати аби своєчасно надавати допомогу громадянам». Наталія Володимирівна привітала учасників та організаторів заходу, і побажала плідної роботи.

Під час семінару були розкриті та обговорені питання набуття права власності громадянами на земельні ділянки різного цільового призначення. Жваву дискусію викликали питання пов’язані з орендою земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Учасників заходу зацікавив практичний досвід Чугуївської правозахисної групи щодо захисту (у тому числі судового) прав громадян по цій категорії земель.

Також піднімались питання сплати земельного податку, спадкування та багато інших.

По завершенню, учасники обмінялися враженнями, а організатори запевнили, що і надалі будуть надавати практичну допомогу аби кожен громадянин мав право на захист своїх порушуваних прав.

Проект "Захист прав селян — власників земельних ділянок у Чугуївському, Печенізькому, Шевченківському, Вовчанському, Дворічанському, Великобурлуцькому районах Харківської області, подолання корупції у сфері земельних відносин" реалізується ГО «Чугуївська правозахисна група» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

АВТОР……