Як побудувати безпечну громаду в школі?  Наразі цією проблемою переймаються громадська організація «Фонд сільських громад Дворічанщини» спільно з відділом освіти, молоді і спорту Дворічанської РДА при підтримці районної ради та районної державної адміністрації.

Результат цієї співпраці – створення Служби Порозуміння в Дворічанському ліцеї, урочисте відкриття якої  відбулося 1 грудня 2017 року в смт.Дворічна в приміщенні ліцею.

Головні герої свята – старшокласники-посередники (медіатори) під керівництвом координатора Служби Порозуміння Ліцею  Анни Таран ( практичного психолога ліцею), які нещодавно пройшли навчання на тренінгу «Базові навички медіатора Шкільної Служби Порозуміння», представили презентацію щойно створеної Служби Порозуміння – «ЛСП» (Ліцейна Служба Порозуміння).

Лейтмотив презентації: ШСП – це діяльність команди підготовлених медіаторів, які допомагають своїм одноліткам розв’язувати конфлікти мирним шляхом, використовуючи в роботі відновні практики – медіацію, Кола цінностей, прийняття рішень, - і працюють над формуванням безпечної атмосфери в навчальному закладі.

 

Девіз «ЛСП»:

«Візьмемось за руки, адже сила в нас,

Ми єдине ціле:  «ЛСП» - клас!!!»

Важливість події, для ліцею та району в цілому, відзначили в своїх виступах почесні гості свята – Галина Турбаба, голова Дворічанської райради; Ірина Григоренко, голова Дворічанської РДА;  Наталія Коваль, начальник відділу освіти, молоді і спорту РДА, Валентина Доценко, директор Дворічанського ліцею.

В своєму виступі Наталія Коваль зазначила: «Ми віримо, що всесвітній тренд «Шкільна Служба Порозуміння» активно розвиватиметься в Дворічанському районі, а наші школярі матимуть можливість навчатись життєво необхідним у ХХІ столітті навичкам ефективної комунікації, вирішення конфліктів та веденню переговорів!»

Анна Калашник – координатор Шкільних Служб Порозуміння Дворічанського району сказала: «Нас вразила щирість та безпосередність юних медіаторів ліцею, тому ні у кого не виникло сумніву, що ідея медіації однолітків дуже близька світогляду школярів і знайде своє реальне втілення на практиці».

Захід був проведений ГО "ФСГД" в рамках проекту "Розвиток шкільних служб порозуміння в рамках Мережі правового розвитку" за підтримки МФ "Відродження"