В смт.Дворічна відбувся тренінг «Базові навички медіатора Шкільної Служби Порозуміння» (ШСП).

У тренінгу, який проходив в ліцеї, взяли участь 16 осіб – це учні, вчителі Дворічанського ліцею та Дворічанської ЗОШ.

Тренінг розроблений громадською організацією (ГО) «Інститут Миру і Порозуміння» (м.Київ) з метою підготовки добровольців-школярів для допомоги учням більш ефективно вирішувати конфліктні ситуації.

Першочергові задачі тренінгу: формування команди; пошук підходів до розв’язання конфлікту; підготовка до організації діяльності ШСП.

Провели тренінг місцеві тренери-фасилітатори, які щойно пройшли навчання в м.Скадовську Херсонської області Анна Калашник (координатор ШСП Дворічанського району), Алла бережна (вчитель Дворічанської ЗОШ), допомагали їм Денис Домнін, Ольга Плачинта (учні Дворічанської ЗОШ).

У результаті проходження тренінгу учасники набули знання, вміння і навички щодо медіаційної процедури; ознайомилися з основними принципами сучасної конфліктології, які орієнтовані на співробітництво і мирне регулювання конфліктів; навчилися конструктивним стратегіям поведінки, використовувати у роботі відновні практики (медіація, Коло); розробили план організації системи учнівського посередництва у школі (ШСП).

Вручили сертифікати юним  медіаторам директор ліцею Валентина Доценко. Вона сказала: «Провести тренінг на базі нашого навчального закладу – це бажання моє, учнів та педагогів. Думаю, що невдовзі, ми відкриємо ШСП, бо у нас наразі є головне – команда медіаторів».

Відгуки учасників тренінгу об’єктивні,  емоційно – позитивні. Ось деякі з них:

Аміна Ісаєнко – учениця Дворічанського ліцею: «Моя мрія стати медіатором здійснилася! За допомогою навичок ефективного спілкування – перифразу, резюме, відображенню почуттів, я сприятиму налагодженню взаємодії між сторонами конфлікту, допомагатиму їм «почути один одного».

Даніл Дьявіл – учень Дворічанського ліцею: « Коли, під час практичних занять, треба було намалювати конфлікт, то я намалював велике червоне серце. Багатьох це здивувало, але я саме так уявляю серце людини, яка потрапила у конфліктну ситуацію та вийшла з неї».

Анна Таран – практичний психолог Дворічанського ліцею: «Дуже вдячна організаторам за тренінг. Узнала багато цікавого, корисного для використання в подальшій роботі, як координатора ШСП. Я зрозуміла, усвідомила, що медіація – технологія, об’єктом якої є конфлікт як проблема. Медіація передбачає розв’язання конфліктної ситуації за принципом «Виграш-виграш», тобто основною ідеєю медіації є врахування інтересів та потреб кожної конфліктуючої сторони».

Захід відбувся у рамках проекту «Розвиток Шкільних Служб Порозуміння у межах Мережі Правового Розвитку» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», який реалізує ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» у партнерстві з членами Мережі Правового Розвитку - ГО «ФСГД», ГО «Скадовщина – мій рідний край», ІРЦ «Правовий простір» та інші.

Анна Калашник, координатор ШСП у Дворічанському районі.