27 вересня 2017 року в смт. Шевченкове відбулося експертне обговорення можливості надання безоплатної правової допомоги ( БПД) громаді Шевченківського району.

Мета заходу: отримання групової експертної оцінки для прийняття рішення по обранню системи надання БПД в громаді Шевченківського району.

В обговоренні взяли участь представники місцевої влади, громадськості Дворічанського та Шевченківського районів, Головного управління юстиції у Харківській області, експерти з надання БПД Мережі правового розвитку.

Проводив експертне обговорення Віталій Бабика – керівник Дворічанського Офісу Мережі правового розвитку.

Зустріч відкрила Людмила Ковтун – голова правління ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини», яка проінформувала присутніх про діяльність організації щодо надання БПД мешканцям Дворічанського району у співпраці з органами місцевого самоврядування за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Галина Турбаба – голова Дворічанської районної ради, розповіла про Програму з надання БПД, яка діє в Дворічанському районі. Жваву дискусію викликала її інформація про способи та джерела фінансування заходів Програми.

Голова Шевченківської районної ради Наталія Онищенко сказала: «Такий спосіб фінансування є унікальним та можливим для нашої громади. Той факт, що сільські ради добровільно, визнаючи потребу, перераховують кошти на Програму є у своєму роді унікальним. Оскільки, за відносно невелику плату, місцеві громади можуть делегувати повноваження з надання БПД кваліфікованому спеціалісту».

Радника голови з питань юридичного забезпечення Шевченківської районної ради – Ірину Венедіктову зацікавив досвід членства ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини» в Мережі правового розвитку, зокрема можливості залучення додаткового фінансування для надання БПД.

Заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації Тетяна Єгорова зауважила: «Дуже добре, що провайдери БПД Дворічанського та Шевченківського районів не створюють «нездорову» конкуренцію, а співпрацюють та докладають спільних зусиль задля  розбудови системи БПД в Україні».

Експерти з надання БПД – Андрій та Орися Пекареніни разом з аудиторію визначали можливі шляхи делегування повноважень з надання БПД, переваги та недоліки способів надання такої допомоги в громаді Шевченківського району.

Підсумовуючи результати Експертного обговорення Валерій Приходько – голова Шевченківської районної державної адміністрації зазначив: «Ми задоволені тим, що за результатами проведеної роботи, наша громада має  весь «арсенал»  можливих варіантів надання БПД за рахунок місцевого бюджету. Дане питання вже більш детально буде обговорено із сільськими та селищним головами, і ми знайдемо свою модель!!!»

Експертне обговорення було проведено ГО «ФСГД» в рамках Проекту «Розвиток Дворічанського Офісу Мережі, розширення географії його впливу» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

* * *
Метою проекту «Розвиток Дворічанського Офісу Мережі, розширення географії його впливу» що здійснюється ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» є  посилення правових можливостей громади Дворічанщини, розширення впливу Дворічанського Офісу Мережі правового розвитку на громади Велико-Бурлуцького, Шевченківського районів, шляхом розвитку інституцій та експертно-правового супроводу.

Мета діяльності ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини»: покращення життя громади району через розвиток гармонійного середовища. Детальніше www.dvorich.info

Мета Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» запобігати порушенням прав людини, сприяти впровадженню в Україні ефективного антидискримінаційного законодавства та практики, сприяти доступу малозабезпечених і вразливих груп до правосуддя та правової допомоги. Детальніше: www.irf.ua